Lourdesgrot, Calvariegroep en Kruiswegpark Vaals
Soort gebouw: | Religieus complex |
Plaats: | Vaals |
Gemeente: | Vaals |
Adres: | Vaalserbos |
Coördinaten: | x: 199050, y: 307829 |
Kunstenaar(s): | |
Huidig gebruik: | Religieus monument |
Lourdesgrot. Foto: november 2009
Ruimtelijke context
Lourdesgrot, kruiswegpark en Calvariegroep liggen midden in het Vaalserbos tussen de grenspost Wolfhaag en de Vaalserberg. Het complex ligr op een hoogte van 289 meter boven AP en is daarmee waarschijnlijk het hoogst gelegen heiligdom van Nederland.
Geschiedenis
De Lourdesgrot werd in 1934 gebouwd en kerkelijk ingezegend. In 1990 kreeg de grot een grote uitbreiding met kruiswegpark en Calvariegroep.
Foto: november 2009
Kruisweg
Foto: november 2009
Naast de Lourdesgrot ligt de kruisweg met rechts en links elk 7 staties, vervaardigd van gedreven koperen platen, die op witgeschilderde betonnen platen zijn bevestigd. Het ontwerp is van Frans Griesenbrock, de uitvoering is van G. Kemmerlink.
Calvariegroep
Foto: november 2009
De Calvariegroep werd eveneens door Frans Griesenbrock vervaardigd. Aan houten kruisen hangen keramische lichamen van Jezus en de beide moordenaars die met hem gekruisigd werden. Jezus hangt aan een Y-vormig kruis, de moordenaars aan een T-vormig kruis.

